Народна Освіта » Художня культура » 10 клас. Художня культура. Образотворче мистецтво найдавніших часів

НАРОДНА ОСВІТА

10 клас. Художня культура. Образотворче мистецтво найдавніших часів

Розділ І ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА УКРАЇНИ ВІД НАЙДАВНІШИХ ЧАСІВ ДО КІНЦЯ XVI СТ.
ТЕМА 1. ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО
Історія української художньої культури бере початок із прадавніх часів. Вона успадкувала найкращі культурні надбання народів, які в різні часи жили на теренах сучасної України, і збагатила ними власні мистецькі традиції. Наші пращури залишили дивовижні пам’ятки й витвори мистецтва, явивши світові визначні культурні осередки часів Київської Русі. Ця багата спадщина зрештою визначила особливості національної української культури.
§1. Образотворче мистецтво найдавніших часів
Перші культурні пам’ятки, знайдені на території України, належать до епохи палеоліту. У селищі Мізин, що на Чернігівщині, знайдено давнє поселення мисливців на мамонтів, що налічує близько 20 тисяч років. Найбільшу цінність мають вироби прадавніх художників: жіночі статуетки та фігурки тварин із бивнів мамонта, прикраси з кісток, оздоблені складними різьбленими орнаментами, та розписані червоною вохрою черепи мамонта.

10 клас. Художня культура. Образотворче мистецтво найдавніших часів
Кам'яна Могила. Запорізька обл.


Іншою видатною пам’яткою первісного мистецтва в нашій країні є Кам’яна Могила, розташована поблизу селища Терпіння. У гротах прадавнього святилища збереглися наскельні зображення тварин і людей, вишкрябані на піщанику. Деякі малюнки містять залишки червоної та чорної фарби.
Мистецтво Трипільської культури (IV—II тис. до н. е.)
Трипільська культура є унікальним явищем в історії світової культури. Свою назву вона отримала від селища Трипілля, що на Київщині, де наприкінці XIX ст. археолог В. Хвойка провів перші розкопки стародавніх поселень.

Страница 1 из 5 | Следующая страница

Автор: admin от 28-01-2012, 14:41, Переглядів: 13864