Народна Освіта » Українська література » Давньогрецький міф «Яблуко розбрату»

НАРОДНА ОСВІТА

Давньогрецький міф «Яблуко розбрату»

Давньогрецький міф «Яблуко розбрату»

Багато красивих виразів прийшло до нас із грецьких міфів. Один такий вираз — «яблуко розбрату». Ось як він виник.

Одного дня верховний бог Зевс улаштував для всіх безсмертних богів вечірку. Тільки одну богиню він не запросив, бо то була покровителька сварок.

Адже він знав, що вона обов’язково зіпсує вечірку сваркою або ще й бійкою, Грецькі боги в цьому від людей не відрізнялися зовсім.

Проте це була дуже велика помилка. Ви можете собі уявити, як розлютилася знехтувана богиня. Ставши невидимою, вона прокралася до святкового столу і нишком поклала серед інших наїдків яблуко. Воно було звичайнісіньке, на нього ніхто б не подивився. Але на його червоному боці було написано «Найкрасивішій».

То був підступ. Одразу три богині захотіли взяти яблучко собі: Гера, Зевсова дружина, найосвіченіша з богів Афіна і богиня краси Афродіта. Кожна тягла яблуко до себе. Кожна відштовхувала суперниць. Зчинилися галас і метушня. Богині почали битися.

А потім стали вимагати від Зевса вироку, кому належатиме яблуко.

Хоча Зевс був найголовнішим із богів, проте він боявся дружини. А дочку Афіну він сам любив, як звичайний батько. Афродіта ж дуже Зевсові допомагала у всіляких справах. І він переклав відповідальність вироку на молодого троянця, який пас батькові вівці. А той розсудив так, що почалася велика й тривала війна.

Таке «смачне» вийшло яблучко. І запам’ятали його як «яблуко розбрату».

Автор: igor от 28-12-2012, 18:27, посмотрело: 44210