Народна Освіта » Українська література » Народна вчителька Марія Андріївна (за твором Остапа Вишні «Перший диктант»)

НАРОДНА ОСВІТА

Народна вчителька Марія Андріївна (за твором Остапа Вишні «Перший диктант»)

Учитель — найвища посада на землі. Бо вчитель несе світло знань, добра й миру. Мабуть, Остап Вишня згадав свою першу вчительку, якій залишився ндичним за перші уроки добра й справедливості, любові до рідного краю й поти и до народу. Автор не дає розгорнутого портрета Марії Андріївни, але відразу відчувається тепле ставлення до старенької вчительки: «Маленька, роками вже її орблена бабуся, що весь час закутувалася в теплу хустку і все — кахи! Кахи! Усе кахикала».

Для батьків своя дитина завжди найкраща, найрозумніша, найрідніша. Але в оповіданні «Перший диктант» життєві обставини стають на заваді навчанню сільських дітей. Марія Андріївна дуже лагідна і добра до них: «Не пустить були додому на хутір, залишить у школі на ніч, дасть кулешику чи яєчні насмажип, чайком напоїть...». Цю вчительку можна назвати народною, бо вона вчить бідних сільських дітей, веде їх до розумного, доброго й вічного.

Прочитавши це оповідання, я згадала свою першу вчительку. Вона була доброю, завжди допомагала нам у навчанні, відкривала дорогу в захоплюючий сні знань. Такою самою, мабуть, була і Марія Андріївна. Коли діти погано написалі свій перший диктант, Марія Андріївна не лаяла їх, а допомогла зрозуміти, як значення має навчання у житті людини. На мій погляд, перший вчитель формуі характер дитини, допомагає знаходити правильні рішення. Народна вчительк Марія Андріївна завоювала любов і повагу у своїх вихованців: «Її могила завжді квітами уквітчана: колишні учні її пам’ятають про неї...». Учні її не забули, вомі назавжди залишилась у їхніх серцях.

Автор: igor от 28-12-2012, 18:11, Переглядів: 2457