Народна Освіта » Математика » Задачі для дітей 1-3 класу - Будівельники Тяп і Ляп

НАРОДНА ОСВІТА

Задачі для дітей 1-3 класу - Будівельники Тяп і Ляп

 

232. Тяп і Ляп будували через річку міст завдовжки 500 м. Однак помилково вони побудували його не впоперек, а вздовж річки, й міст виявився довшим у 200 разів. Якої довжини міст вони збудували?

233. Тяп і Ляп будують дев'ятиповерховий дім. З понеділка до п'ятниці вони зводять 3 поверхи, а за вихідні 2 поверхи розвалюються. Коли вони збудують дев'ятий поверх?

234. Тяп і Ляп привезли 8 000 цеглин для спорудження будиночка. Під час розвантаження з кожних чотирьох цеглин три розбилося. Скільки цеглин залишилося?

235. Щоб зробити одне вікно, потрібно 8 дощок. Скільки дощок потрібно Тяпові й Ляпові для виготовлення 9 вікон, якщо половину дощок вони переведуть на тріски?

236. Будівельники Тяп і Ляп розпочали рити яму під фундамент будинку і заглиблюються на 40 см щогодини. Через який час в ямі з'явиться вода, якщо грунтові води проходять на глибині 8 м від поверхні землі?

237. Тяп забиває цвяха завдовжки 2 дм в стіну завтовшки 15 см. Від кожного удару молотка цвях заходить у стіну на 5 мм. З другого боку в цьому самому місці притулився до стіни Ляп. Через скільки ударів молотком Тяп почує зойк Ляпа?

238. Тяп і Ляп будували п'ятиповерховий дім. Однак помилково вони побудували його догори ногами. Якою заввишки має бути драбина, щоб увійти у вхідні двері, якщо висота кожного поверху 3 м, висота дверей 2 м, а горища в цьому будинку немає?

239. Тяп і Ляп бетонують підлогу, і обидва замовили по 5 машин бетону. Робочий день у них 7 годин. Кожний вкладає машину бетону за 2 години. Відомо, якщо бетон залишиться на другий день, то він пропаде. Скільки машин бетону Тяп і Ляп викинуть?

240. Тяп і Ляп вирішили повісити в кімнаті нову лампу. За драбиною їм іти ліньки, і вони склали на підлозі стовпчик із цегли. Висота кімнати 3 м. Тяп і Ляп, коли піднімуть руку, можуть дістатися висоти 2 м ЗО см. Скільки цеглин їм довелося скласти одна на одну, якщо одна цеглина заввишки має 7 см?

241. Тяпові й Ляпові потрібно пофарбувати стіни в кімнаті. Кожен з друзів самотужки впорався б із роботою за 2 години. Але Ляп замість малярних щіток приніс із магазину зубні. Фарбувати стіни зубними щітками дуже незручно, тому робота просувається в 140 разів повільніше. Скільки днів друзі вдвох провозяться з фарбуванням стін, якщо їхній робочий день становить 7 годин?

242. Тяп і Ляп побудували дім. Однак у метушні забули зробити в ньому 2 дверей і 8 вікон. Скільки цеглин їм доведеться витягти зі стіни, якщо у віконному отворі вміщується 40 цеглин, а в отворі для дверей — 150?

243. Щоб піднімати відра з розчином на 4 поверх, Тяпові потрібна мотузка завдовжки хоча б 9 м. Він придбав шнурки для черевиків, зв’язав їх докупи, і вийшла мотузка потрібної довжини. Скільки пар шнуркв придбав Тяп, жщо довжжа шнурів

20 см, а на один вузол іде по 2 см кожного із шнурків, що зв'язуються?

244. Тяп підіймається з першого поверху на третій за ЗО секунд. Коли він падає шкереберть із третього поверху на перший, то це відбувається в 15 разів швидше.

Скільки секунд Тяп падає з третього поверху на перший?

245. Коли Тяп і Ляп зводять будинок, вони частенько впускають один одному цеглу на голову. Якщо цеглина до удару по голові пролетить менше, ніж 7 м, то все закінчується побитою каскою і ґулею на голові. Якщо цеглина пролітає понад 7 м, то один із друзів потрапляє до лікарні. Зріст Тяпа і Ляпа по 2 м, висота одного поверху З м. На скільки поверхів вони можуть зводити будинок, не потрапляючи до лікарні?

246. На будівництві було 288 дощок для підлоги. Тяп наробив із них дверей, а Ляп усі ці двері поламав і зробив з них вікна. На одні двері потрібно 36 дощок, а на вікно —    8. Скільки вікон вийшло, якщо і Тяп, і Ляп половину дощок під час роботи псують?

Мітки: збірник задач для дітей, задачі для першокласників, задачі для другокласників, задачі для третьокласників, цікаві задачі для дітей, грайливі задачі для дітей, цікавеньке для дітей по математиці, задачі по математиці для першокласників, початкова школа задачі, задачі по математиці в ігровій формі для дітей.

 

Це матеріал зі збірника "Оце так задачник. 1-3 клас" Марк Беденко

 

Автор: admin от 29-09-2014, 09:15, Переглядів: 2398