Народна Освіта » Світова література » Чудова поезія Р. Бернса та П. Шеллі

НАРОДНА ОСВІТА

Чудова поезія Р. Бернса та П. Шеллі

Шотландську поезію представляє талановитий митець Роберт Бернс. Він народився у бідній родині, але мав багатий поетичний талант. З дитинства його цікавила історія рідної вітчизни, історичні шотландські легенди і пісні. А ще мама в дитинстві співала йому пісні, розповідала цікаві казки. Це і стало поштовхом до написання надзвичайно гарних і романтичних поезій. Коли Роберт Бернс  став відомим поетом, то зміг подорожувати своєю батьківщиною. Він ближче знайомиться з життям і історією свого народу, записує пісні. Може, саме тоді  він написав поезію «Моє серце в верховині». У цьому вірші поет розкриває свої почуття до батьківщини:

 

Моє серце в верховині і душа моя,

Моя душа в верховині соколом буя...

 

Де б він не був, серце його лине на батьківщину, до синіх гір і зелених лук.  Поезія його близька до народнопоетичної творчості. У ній відчувається мрійлива і задумлива мелодія рідного краю митця.

 

Схожий настрій простежується в поезії П. Шеллі «Я брат ваш — земле, океане, вітре!..» З якою любов’ю він говорить про «росистий ранок, полудень духмяний...» Скільки барв у кожному рядку, скільки ніжності до рідного краю, до «жвавої пташини», «мирної звірини...» Людина називає себе братом трьох великих стихій: землі, океану, вітру. Людина — цар природи. Але вона не має правая скривдити нікого, бо сильний повинен жаліти слабшого.

 

Англійський поет П. Шеллі загинув дуже рано, але за коротке життя зміг 1 створити велику кількість чудових віршів, поем, статей. Його поезії відзначаються мелодійністю, мрійливістю. У них, як у сонячну днину, багато сонця, яскравості. П. Шеллі любив природу, і його вірші свідчать про це:

Глянь! За містом сонце встало,

Заясніло, засіяло,

Попливло собі над даллю,

Понад рискою кришталю...

На пам’ятнику поетові зроблено напис: «Персі Біші Шеллі — серце сердець». Хіба це не свідчить про найкращі риси цього митця, його душевну щирість і любов до людей і батьківщини?

Два поети, два характери, дві особистості.

Народилися в різних куточках землі, але обидва любили рідний край. Кожен із них пишався рідною природою, її красою і гармонійністю, її величчю і беззахисністю перед людьми.

 

Автор: admin от 1-12-2012, 00:20, Переглядів: 5308