Народна Освіта » Художня культура » Подія 1. Запрошуємо в космічну подорож

НАРОДНА ОСВІТА

Подія 1. Запрошуємо в космічну подорож

Немає, мабуть, такої людини, яка б не мріяла побувати в космосі, побачити далекі зоряні світи. Коли ти виростеш, тобі може випасти така нагода, адже Україна — космічна держава. Яку професію ти не обереш, вона може знадобитись у космічній експедиції. Головне — використати свої здібності й уміння для того, ш;об прославити свою планету і Батьківщину. Скористайся нагодою спробувати себе в ролі художника у фантастичній подорожі на Міжгалактичний мистецький фестиваль.

Із чого розпочинається подорож, зокрема й наша космічна експедиція? Необхідно зібрати її учасників і створити дружну команду. Далі треба повідомити всіх, хто прийде їх проводжати, про місце і час відправлення космічного корабля. Допоможе нам у цьому плакат — особливий вид друкованої графіки.

Скарбничка мистецької мудрості)

Графіка — вид образотворчого мистецтва, в основі якого рисунок, а засобами виразності е точка, лінія, штрих, пляма.

За способом виконання розрізняють графіку: оригінальну— рисунок виконаний художником власноруч в одному примірнику. Рисунок може бути замальовкою з натури: ескізом до твору живопису, скульптури, архітектури, а та кож самостійною завершеною композицією. Виконують його переважно на папері графітними, кольоровими олівцями; крейдою, пастеллю, сангіною, а також тушшю і пером, гелевою ручкою, маркером, фломастером:

друковану— зображення, виготовлені друкарським способом у необхідній кількості, як наприклад, плакат або гравюра — відбиток на папері з дошки (пластини), на якій попередньо було вирізано (нанесено) малюнок.

За призначенням графіка буває: станкова — самостійний художній твір, шр має естетичне значення; книжкова — художнє оформлення книг: ілюстрація, обкладинка, декоративні елементи;

газетно-журнальна — карикатура, шарж, ілюстрація; промислова — етикетки, емблеми, поштова і рекламна продукція, грошові знаки;

плакат — рекламний, сатиричний, агітаційний.

Мистецтво планети Земля

Зазвичай твори графіки чорно-білі, колір застосовується зрідка. Тому велику роль у створенні виразного графічного зображення відіграють точка, лінія, штрих і пляма.

Мистецтво плаката — багатожанрове: він буває рекламним, театральним, цирковим тощо. Плакат може піднімати просвітницькі, суспільні та екологічні проблеми.

Визнач, які теми висвітлені у плакатах, поданих на ілюстраціях.

Космічні фантазії

Ідея плаката має бути легкозрозумілою. Він повинен сприйматися на великій відстані та привертати до себе увагу. Зміст зображеного має прочитуватися однозначно та швидко. Тому у створенні плаката краще застосовувати силуетні зображення, один-два плани, мало кольорів, виразний шрифт. Необхідно, ш;об у композиції плаката малюнок і шрифт були взаємопов’язані.

Проаналізуй, як пов’язані малюнок і шрифт у плакатних композиціїх.

Шрифти допомагають емоційно забарвити та збагатити текст, посилюють виразність композиції плаката.

Роздивись приклади шрифтів для плакатів на космічну тематику.

Практичне завдання    J

Створи плакат-запрошення в космічну подорож. Використай фломастери і маркери, за потреби — кольоровий папір. Придумай те кет плакату та добери відповідний шрифт.

Поради_J

Розпочинаючи роботу над композицією, виконай кілька есюзів. Поглянь, як це можна зробити.

Відповідно до задуму:

•    обери вертикальний чи горизонтальний формат;

•    знайди виразне розміщення частин зображення, узгодьїхза розмірами;

•    розмісти малюнок і шрифт так, ші,об вони доповнювали один одного;

•    виділи центр композиції за допомогою розміру, тону, кольору, повторення елементів;

•    установи зорову рівновагу в композиції.

Образотворче мистецтво — відображення дійсності та фантазії митця в художніх образах.

Рисунок художній — зображення предметів і явищ на площині від руки; передав фор му об’єкті в, стан природи, настрої та емоції людини.

Ескіз — попередній начерк, що фіксує задум художнього твору. Композиція — побудова художнього твору, зумовлена Ійого змістом, характером і призначенням; взаємне розташування окремих частин твору, організація їх у гармонійну цілісність; самостійний художній твір.

Плакат — зображення рекламного та агітаційного характеру.

Шрифт — художнє накреслення зображення букв алфавіту, знаківіцифр певної будови.

Запитання і завдання

1.    Визнач різновиди творів графіки на ілюстраціях.

2.    Яка, на твою думку, роль кольору у виразності плаката?

З *. Самостіійна пошукова робота.

Роздивись поштову продукцію. Створи ескіз марки і конверта до Дня космонавтики.

 

(з підручника О. Калініченко, Л. Масол Образотворче Мистецтво)

Автор: admin от 6-11-2013, 00:33, Переглядів: 8529