Народна Освіта » Правознавство » Основні етапи розвитку соціологічної думки в україні

НАРОДНА ОСВІТА

Основні етапи розвитку соціологічної думки в україні

ТЕМА 4. ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗВИТКУ СОЦІОЛОГІЧНОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ

План викладу

1.  Становлення і розвиток, соціологічної думки в Україні в кінці XIX — на початку XX ст.

2.  Розвиток теоретичної та емпіричної соціології в Україні: проблеми і перспективи.

...І чужого навчайтесь, і свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко

Ключові поняття й терміни: проблеми соціально-культурного роз­витку України, проблеми державності України, діяльність Соціологіч­ної асоціації України, перспективи розвитку соціології в Україні.

Нова соціологічна наука проникла в Україну в середині XIX ст. і була з ентузіазмом сприйнята передовою українською інтелігенцією. У наукових колах активно поширювалися ідеї О. Конта, Г. Спенсера, К. Маркса,Е. Дюркгейма, М. Вебера та ін. Одночасно із цим в Україні формувалися власні культур­ні й наукові традиції. З'явилися видатні діячі культури, на­уки й політики, яким була не байдужа доля української нації.  У своїх працях вони зверталися до проблем соціально-культурного і соціально-політичного життя українського народу.

Особливості розвитку української соціологічної думки у той час обумовлюються специфікою становлення й розвитку України. Зокрема, це бездержавність української нації і дов­ге перебування українських земель у складі різних імперій. Внаслідок цього українську соціологічну думку доводиться виділяти з культурної та наукової спадщини інших народів, з якими Україна мала в певні часи спільну історію. Також особливістю української соціологічної думки є те, що вона тіс­но пов'язана з духовним і соціально-політичним відродженням української нації.

 

Н.М. Семке

Категорія: Правознавство

Автор: admin от 3-04-2012, 23:42, Переглядів: 3697