Народна Освіта » Математика » Алгебра » Урок 12. Розв'язування задач, які передбачають піднесення одночленів до степеня та множення одночленів

НАРОДНА ОСВІТА

Урок 12. Розв'язування задач, які передбачають піднесення одночленів до степеня та множення одночленів

Мета уроку: удосконалити вміння виконувати піднесення одночленів до степеня та множення одночленів, розв'язувати задачі, які передбачають піднесення одночленів до степеня та множення одночленів; розвивати кмітливість, навички самоконтролю; виховувати активність.

Очікувані результати: учні повинні вміти розв'язувати задачі, які передбачають піднесення одночленів до степеня та множення одночленів.

Основні поняття: одночлен, значення одночлена, степінь одночлена.

Обладнання: підручник, роздавальні матеріали.

Тип уроку: удосконалення вмінь і навичок.

 

Хід уроку

I. організаційний етап

II. перевірка домашнього завдання

Тестові завдання

Варіант 1

Позначте правильну, на вашу думку, відповідь. 1. Виконайте множення:

2. Виконайте піднесення до степеня:

 

 

 

 

Варіант 2

Позначте правильну, на вашу думку, відповідь. 1. Виконайте множення:

 

2. Виконайте піднесення до степеня:

 

 

 

 

[Учні здійснюють самоперевірку за готовими відповідями, заздалегідь підготовленими вчителем.]

Відповіді

Варіант 1.1 — Б. 2 — А.

Варіант 2. 1 — Г. 2 — Б.

III. актуалізація опорних знань

Виконання усних вправ

1. Подайте у вигляді квадрата число:

 

3. Подайте у вигляді куба число:

 

4. Подайте у вигляді куба вираз:

 

 

IV. формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя

Дьордь Пойа, відомий угорський, швейцарський і американський математик, автор багатьох книг про те, як люди розв’язують задачі і як навчитися розв’язувати задачі, писав: «Розв’язання будь-якої простої, але не зовсім стандартної математичної задачі може вимагати деякого напруження, зате натомість дає нам відчути тріумф відкриття». Сьогодні ми будемо удосконалювати вміння виконувати множення одночленів і піднесення одночленів до степеня, розв’язуватимемо не зовсім стандартні математичні задачі, сподіваючись, що це допоможе нам відчути тріумф відкриття.

V. удосконалення вмінь і навичок

виконання усних вправ

1. Спростіть вираз:

 

2. Замініть зірочку одночленом так, щоб утворена рівність була тотожністю:

 

Колективне виконання завдань під керівництвом учителя

1. Подайте у вигляді одночлена стандартного вигляду:

 

2. Подайте у вигляді квадрата одночлена вираз:

 

 

4. Обчисліть значення виразу:

 

Самостійна робота

Варіант 1 1. Виконайте множення одночленів:

2. Спростіть вираз:

 

Подайте через р значення виразу:

 

 

3. Відомо, що

 

Варіант 2

1. Виконайте множення одночленів:

2. Спростіть вираз:

 

Подайте через к значення виразу:

 

 

3. Відомо, що

 

[Учитель збирає учнівські зошити на перевірку та відповідає на запитання.]

Відповіді

 

V!. підбиття підсумків уроку

 

Бліц-опитування

Чи можливо подати у вигляді квадрата одночлена вираз:

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 

Індивідуально.

Обчисліть у найзручніший спосіб значення виразу

 

 

 

 

Це матеріал з посібника Майстер-клас з Алгебри за 7 клас Кушнір

 

Категорія: Математика » Алгебра

Автор: admin от 29-01-2017, 09:22, Переглядів: 2551