Народна Освіта » Математика » Алгебра » Урок 8. Властивості степеня з натуральним показником

НАРОДНА ОСВІТА

Урок 8. Властивості степеня з натуральним показником

Мета уроку: домогтися засвоєння властивостей степеня з натуральним показником та правил виконання дій зі степенями; сформувати вміння застосовувати властивості степеня до розв'язування задач; розвивати творчі здібності, навички самоконтролю; виховувати зацікавленість у пізнанні нового.

Очікувані результати: учні повинні знати властивості степеня з натуральним показником, вміти виконувати дії зі степенями.

Основні поняття: степінь, основа і показник степеня, дії зі степенями.

Обладнання: підручник, роздавальні матеріали.

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

Хід уроку

I. організаційний етап

 

II. перевірка домашнього завдання

 

Математичний диктант

Варіант 1 [2]

1. Подайте у вигляді степеня добуток 0,9 • 0,9 • 0,9 • 0,9

 

 

2. Подайте у вигляді добутку однакових множників

 

 

3. Обчисліть:

 

5. Порівняйте з нулем значення виразу

 

4. Знайдіть значення виразу

 

 

 

6. Подайте у вигляді квадрата або куба числа: -8; 16; -64;

[Учні здійснюють самоперевірку за відповідями, заздалегідь підготовленими вчителем.]

 

Відповіді

 

III. актуалізація опорних знань

 

Бліц-опитування

1. Назвіть множники в добутку:

 

2. Подайте у вигляді дробу частку:

 

3. Подайте у вигляді частки дріб:

 

IV. формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

 

Слово вчителя

Як ви вважаєте, чи складно знайти значення виразу

 

 

Відповідь: нI. Але для того, щоб значення цього виразу було знайти нескладно, потрібно знати властивості степеня. Сьогодні ми вивчимо властивості степеня й навчимося застосовувати їх до розв’язування задач.

V. сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

 

робота з підручником

[Учитель пропонує учням, скориставшись підручником, заповнити таблицю.]

 

Властивість

степеня

Доведення

властивості

Правило дії зі степенями, що випливає з властивості

Приклади

Множення степенів з однаковими основами

     

Ділення степенів з однаковими основами

     

Піднесення степеня до степеня

     

Піднесення добутку до степеня

     

 

Колективне виконання завдань під керівництвом учителя

1. Подайте у вигляді степеня з основою х вираз:

 

2. Піднесіть до степеня добуток:

3. (запропоновано на етапі мотивації навчальної діяльності)

 

Знайдіть значення виразу

 

 

VI. ОСМИСЛЕННЯ нового МАТЕРІАЛУ

 

виконання усних вправ

1. Подайте у вигляді степеня:

 

2. Спростіть вираз:

 

Колективне виконання завдань під керівництвом учителя

1. Подайте у вигляді степеня добуток:

 

3. Піднесіть до степеня степінь:

 

4. Піднесіть до степеня добуток:

 

5. Знайдіть значення виразу:

 

vм. підбиття підсумків уроку

 

Фронтальна бесіда

1. Сформулюйте властивості степеня з натуральним показником.

2. Сформулюйте правило:

а) множення степенів з однаковими основами;

б) ділення степенів з однаковими основами;

в) піднесення степеня до степеня;

г) піднесення добутку до степеня.

3. Наведіть приклади застосування властивостей степеня з натуральним показником до:

а) спрощення виразів;

б) обчислення значень виразів.

VIII. домашнє завдання

 

Індивідуально.

Обчисліть:

 

Це матеріал з посібника Майстер-клас з Алгебри за 7 клас Кушнір

 

Категорія: Математика » Алгебра

Автор: admin от 29-01-2017, 09:18, Переглядів: 4732