Народна Освіта » Основи здоров'я » Вплив алкоголю на здоров’я людини

НАРОДНА ОСВІТА

Вплив алкоголю на здоров’я людини

про негативний вплив алкоголю на здоров’я людини; про згубність вживання алкоголю підлітками; про можливості людини, яка вживає алкоголь, та людини без цієї шкідливої звички.

Як організм підлітка реагує на першу викурену сигарету?

Дуже часто можна спостерігати, як бездумно людина ставиться до свого здоров’я. На попередньому уроці ми розглянули причини та наслідки куріння. Тепер поговоримо про надзвичайно шкідливу звичку - вживання алкоголю.

Причини, які спонукають підлітка зробити перший крок до вживання алкоголю, ті самі, що й до тютюнокуріння:

-    цікавість до алкоголю зумовлена рекламою засобів масової інформації та бажанням потрапити до певного кола однолітків;

-    бажання розвеселитися та забути образи чи фізичний біль;

-    бажання здаватися дорослішим і тиск компанії;

-    прагнення розслабитися, позбутися відчуття страху, сором’язливості, скутості.

Що таке алкоголь

Алкоголь є наркотичною речовиною, що діє насамперед на клітини головного мозку, паралізуючи їх. Вживання 50 г горілки знищує близько 7,5 тисячі активно працюючих клітин головного мозку. Постійне вживання алкоголю призводить до руйнування особистості.

Перший прийом алкоголю спричиняє захисну реакцію. Це може бути нудота, блювання, головний біль, запаморочення. І жодних приємних відчуттів, адже в організм потрапила отрута.

Шкідливий вплив алкоголю на організм

Чому ж багато людей, знаючи про шкідливий вплив алкоголю на організм, свідомо його руйнують? Вважається, що невелика доза алкоголю піднімає настрій, підбадьорює, притуплює страх. Дійсно, алкоголь тимчасово призводить до вдаваного поліпшеного стану. Але з кожним наступним вживанням спиртних напоїв людина потребує все більшої їх дози. Як будь-яка наркотична речовина алкоголь спричиняє залежність.

У людини внаслідок частого вживання навіть невеликих доз алкоголю розвивається хвороблива пристрасть -алкогольна залежність, яка поступово переростає у тяжке захворювання - алкоголізм. У людини з алкогольною залежністю виникають проблеми на роботі, в сім’ї, конфлікти з незнайомими людьми.

•    Алкоголь - наркотик, який спричиняє залежність.

•    Доза 7-8 г чистого спирту на 1 кг маси тіла є смертельною для людини.

•    Доросла людина масою 75 кг може померти від одноразового вживання 1 літра сорокаградусної горілки.

•    Безпечних доз алкоголю не буває.

Алкоголь руйнує всі органи людини, але найбільше вражає головний мозок, серце і печінку (мал. 31).

Людину з алкогольною залежністю неважко відрізнити від людини, що не вживає алкоголь. Насамперед такі люди здебільшого не дбають про чистоту свого тіла та одягу, від них неприємно тхне, вони худі, з бляклою сіруватою шкірою, вкритою густою сіткою глибоких зморщок. Частіше за інших вони хворіють на інфекції органів дихання, туберкульоз легенів, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, цироз печінки. Хворі на алкоголізм живуть у середньому на 10-20 років менше за людей, які не зловживають спиртними напоями.

Особливо руйнівно алкоголь впливає на ^сформований організм підлітка. В організмі дорослої людини у печінці є спеціальні речовини (ферменти), які розщеплюють спирт на прості, нешкідливі сполуки, що виводяться з організму (звичайно, до певної межі). У дітей таких ферментів немає. Тому навіть невеликі дози спиртного у підлітка спричиняють сильне отруєння.

S Вживання великої дози алкоголю спричиняє гостре алкогольне отруєння - спочатку виникає глибокий алкогольний сон, потім може розвинутися серцева слабкість, пригнічення дихання, що призводить до смерті. Якщо так сталося з кимось із ваших знайомих, не зволікайте з допомогою дорослих і лікарів. Кожна хвилина може стати вирішальною.

9 Алкоголь потрапляє зі шлунка в кров у середньому через 2 хв після вживання й одразу порушує роботу нервової системи та внутрішніх органів. Людина може втратити здатність керувати собою. Зовнішньо це проявляється збудженням, безпричинно радісним настроєм, розв’язністю. Людина може здійснити такі вчинки, які, перебуваючи в тверезому стані, ніколи б не зробила. Під тривалою дією алкоголю вона перестає правильно оцінювати життєві ситуації.

Розгляньте малюнок 32. Що змінилось у вигляді хлопчика, зображеного на ньому?

 

 

В організмі людини, що вживає алкоголь змолоду, набагато швидше формується алкогольна залежність. Як ви гадаєте, чому?

Чому, на вашу думку, людина з алкогольною залежністю втрачає духовність?

Спираючись на вивчений матеріал, обґрунтуйте, кому вигідна реклама алкогольних напоїв.

ЯК БУТИ

Протидіяти тиску знайомих, які пропонують випити разом, вам допоможуть ваші друзі-однодумці та спорт (мал. 33). А ще знайте: потяг випити спиртного, щоб забути про неприємності, свідчить про слабкість характеру людини. А слабкі люди рідко досягають успіху в житті. З кожною вдалою спробою відмовитися від випивки людина формує свою волю.

1.    Як алкоголь впливає на організм людини? На які хвороби страждають люди алкогольною залежністю?

2.    Які причини спонукають підлітка до вживання алкоголю?

 

 

3.    Що таке гостре алкогольне отруєння, які його ознаки?

4.    Чи варте короткочасне поліпшення настрою від випитого спиртного головного болю, блювання, зіпсованих стосунків з рідними?

Проведіть конкурс серед однокласників на кращу антирекламу алкогольних напоїв.

Категорія: Основи здоров'я

Автор: admin от 15-07-2013, 13:54, Переглядів: 20182