Народна Освіта » Світова література » Чарівний світ Пані Метелиці за німецькою народною казкою «Пані Метелиця»

НАРОДНА ОСВІТА

Чарівний світ Пані Метелиці за німецькою народною казкою «Пані Метелиця»

Чому іноді жорстоким і злим людям живеться краще, ніж добрим і лагідним? Ллє в Казках все інакше, бо там зло карається, а добро винагороджується. З са­мого малечку я зачитувався «Попелюшкою» Шарля Перро. Мені подобалася дів­чинка, яка повірила в те, що в житті може бути справжнє диво. І диво сталося, коли гарбуз перетворився на карету, а щури — на коней. І зрештою зло в казці ііуло покарано, а Попелюшка знайшла своє щастя.

У німецький народній казці «Пані Метелиця» дуже схожий сюжет. Вдова та­кож має двох доньок: падчерку і рідну. Одна — роботяща, а друга — лінива. Ро­ботяща впала в колодязь і через нього потрапила в інший світ. І прийшла вона до невеликої хатини, де жила стара баба. Це була Пані Метелиця, у якої і зали­шилась дівчина. За роботу і турботу бабуся нагородила дівчинку — на неї вилив­ся золотий дощ. Рідній удовиній дочці теж заманулося багатства. Але ця дівчи­на не-змогла догодити Пані Метелиці, бо була дуже ледачою, не вміла готувати, прясти. Вона думала тільки про нагороду, тому хазяйка не захотіла дати їй пода­рунок. Отримала ледарка дощ із смоли. Настільки та смола пристала до дівчини, то вона ніколи не змогла відмитися від неї.

У житті завжди добро винагороджується, а зло і чванькуватість карається. Людина отримує під час роботи насолоду тільки тоді, коли справді вміє працю- вати. Тоді і робота даватиме солодкі плоди. А хто працювати не вміє, той має ііркий плід.

Весь світ Пані Метелиці ніби спеціально створений для тих, хто потрапляє до неї. Хліб уміє розмовляти, а яблуня просить, щоб зібрали врожай. Але найчарів- пішою була постіль хазяйки. Подушки і перини потрібно було добре просушити й вибити, щоб летіло пір’я, бо тоді на світі падатиме сніг. Ці дивовижні речі при­значені для того, щоб люди привчалися до праці. Такий чарівний світ казки захо­плює і дивує нас. І водночас він нас навчає добра, праці, справедливості, любові.

Автор: admin от 30-11-2012, 23:57, Переглядів: 3904